Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Wygoda i komfort nocnego wypoczynku zależy od materaca
Data dodania: 2014-10-16 14:18:04
http://kdcmeble.com/pl/lozka-dla-dzieci/


Masz wrażenie, że się nie wysypiasz, pomimo poświęcania co najmniej 8 godzin na sen? Winą może być niewygodne łóżko, na którym wypoczywasz. To ono może być też winne tego, że cierpisz na bezsenność, albo że masz poważne kłopoty z zapadnięciem w sen. Długotrwałe spanie na niewygodnej wersalce czy starej, zużytej sofie powoduje, że odczuwamy same negatywne emocje związane ze snem. Nigdy nie powinno mieć to miejsca, ponieważ sen to czas na regenerację organizmu, uspokojenie emocji i nabrania energii na podejmowanie nowych wyzwań każdego kolejnego dnia. Musimy koniecznie zadbać o własny komfort spania. Pomoże nam w tym wygodne łóżko, z dobrym materacem, dostosowanym do naszych indywidualnych wymagań.

Miękki czy twardy?
Wbrew pozorom, miękkie łóżka i materace niekoniecznie muszą zapewniać komfort odpoczynku nocnego. Większości z nas lepiej śpi się na twardszym podłożu.
. Pozwala ono na właściwe ułożenie ciała i wyprostowanie kręgosłupa. Wybierając więc materac do łóżka w sypialni musimy mieć to na uwadze. Najlepszy materac powinien zapewniać osobie śpiącej solidne, właściwe podparcie kręgosłupa, bez względu na to, czy śpi ona na boku, na brzuchu czy na wznak. Powinien chronić przed zbyt dużym napięciem mięśni i niedokrwieniem najbardziej wrażliwych części ciała, czyli między innymi kończyny. Musi chronić przed dyskomfortem ciągłej zmiany ułożenia ciała w ciągu godzin nocnych. Prosty test pozwoli nam sprawdzić, czy materac ma odpowiednią twardość. Jeśli w pozycji leżąc na plecach możemy bez trudu wsunąć dłonie pod plecy na odcinku lędźwiowym kręgosłupa, materac jest zbyt twardy, a jeśli taki ruch będzie bardzo trudny - materac jest stanowczo zbyt miękki. Obecnie na rynku znajdują się kilkunastocentymetrowej grubości materace wielostrefowe, które przydają się i dla lekkich i dla ciężkich osób. Polecane są 7-strefowe materace, które mają różną twardość w różnych miejscach i dopasowują się do kształtu kręgosłupa osoby śpiącej. Inny materac potrzebujemy na łóżko do pokoju dziecięcego, a inne do sypialni małżeńskiej - nie tylko jeśli chodzi o jego wymiary, ale i twardość. Materac może być miękki, bowiem dziecko ma mniejszą masę ciała od dorosłego. Dlaczego to takie istotne? Właściwy wybór materaca do spania jest kluczowy dla dobrego samopoczucia każdego dnia.

Pamiętajmy, że nawet 35% życia spędzamy w łóżku, głównie śpiąc lub odpoczywając. Wygodny materac powinien być dla nas absolutnie niezbędny. Dodatkowo, powinien on być higieniczny, bowiem śpiąc pozostawiamy na nim pot i martwy naskórek, a jest to środowisko idealne do rozwoju roztoczy i chorobotwórczych bakterii.
Tagi: Wygoda i komfort nocnego wypoczynku zależy od materaca, http://kdcmeble.com/pl,
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top