Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 31 marca 2020
Wybierz miasto na mapie
Ucz angielskiego w egzotycznych krajach
Data dodania: 2015-05-25 16:45:19
Ucz angielskiego w egzotycznych krajach
Źródło zdjęcia: Materiały Partnera
Jeśli znasz doskonale angielski, a przy tym chcesz zwiedzić świat, możesz zostać nauczycielem angielskiego w innym kraju. Można dzięki temu nie tylko zarobić pieniądze, ale przede wszystkim zamieszkać w egzotycznych miejscach. Nauka angielskiego za granicą, to nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także bardzo ciekawa życiowa przygoda.

Wyjazd do pracy za granicą nie musi się wiązać z pracą na plantacji truskawek lub przy winobraniu. Można także uczyć obcokrajowców i to nie tylko języka angielskiego. Co prawda język polskie raczej nie jest popularny (bywają jednak miejsca, gdzie szukają nauczycieli polskiego), ale już matematycy czy fizycy z pracą problemów mieć nie będą. Oczywiście najłatwiej o prace nauczyciela angielskiego, szczególnie gdy jest się jasnowłosym Europejczykiem.


Tajlandia? Czemu nie

Egzotyczna Tajlandia, to wymarzone miejsce, by spędzić wakacje. Niektórych kraj ten fascynuje do tego stopnia, że decydują się w nim zostać na dłużej. Jeśli znają dobrze angielski nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy, najczęściej nauczyciela.

By zostać nauczycielem angielskiego w tajskiej szkole trzeba mieć tytuł licencjata, jednak kierunek ukończonych studiów może być dowolny (trzeba tylko okazać oryginał dyplomu).
. Nikt też w Tajlandii nie pyta o certyfikaty językowe, szczególnie Europejczyków, jednak bez dobrej znajomości angielskiego trudno będzie nauczyć choćby podstaw tego języka.

Polacy, którzy mieszkają w Tajlandii odradzają szukania pracy przez agencje pośrednictwa. Najlepiej wyjechać do Bangkoku na zwykła wizę turystyczną i samodzielnie rozsyłać CV do miejscowych szkół. Trzeba jednak pamiętać, że pracy nie można rozpocząć na wizie turystycznej, grozi za to natychmiastowa deportacja. Po podpisaniu kontraktu wszelkie formalności wizowe załatwia pracodawca. Procedura jest prosta i szybka. Szukanie pracy najlepiej jest rozpocząć w marcu, ponieważ w maju rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podania można rozsyłać także w maju – wiele szkół ma jeszcze nieobsadzone wakaty. Nauczyciel angielskiego w Bangkoku zarabia około 1000 dolarów. Kontrakt najlepiej jest podpisać na pełne 12 miesięcy, bowiem obejmie on wówczas płatne wakacje.


Państwo Środka

Chińczycy od wielu lat bardzo intensywnie uczą się angielskiego. Zapotrzebowanie na nauczycieli tego języka jest tak duże, że właściwie każdy chętny Europejczyk może liczyć na zatrudnienie niemal od ręki. Poza oczywistą znajomością angielskiego (certyfikaty nie są wymagane) trzeba mieć przynajmniej tytuł licencjata. Niektóre szkoły wymagają także ukończenia dodatkowego kursu nauczania (można go odbyć na miejscu), a także dwuletniego doświadczenia zawodowego. Do udokumentowania tego ostatniego wystarczy wykazać się choćby udzielaniem prywatnych lekcji uczniom w Polsce.

Szukanie pracy najlepiej rozpocząć przez Internet w Polsce. Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przez telefon lub mailowo. Szkoła załatwia następnie formalności wizowe i pokrywa koszty podróży. Nauczyciel w Chinach ma do pomocy chińskiego asystenta (najczęściej studenta lub chińskiego nauczyciela angielskiego). Zarobki to około 3,5-5tys. zł.

Materiały Partnera / E.S.
Tagi: ucz angielskiego w egzotycznych krajach, praca za granicą
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top