Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Nie daj się nabrać na tanie podróbki
Data dodania: 2015-06-15 17:56:39
Nie daj się nabrać na tanie podróbki
Źródło zdjęcia: Materiały Partera
Każdy kierowca prędzej czy później zmuszony jest skontrolować stan techniczny swojego samochodu. Dbając o bezpieczeństwo i komfort jazdy musimy pamiętać o wymianie zepsutych części samochodowych. Dobór odpowiednich elementów nie jest jednak zadaniem prostym, bowiem rynek oferuje bardzo wiele rozwiązań. W jakie części jednak inwestować, by nie dać się oszukać? Gdzie kupować, by nie przepłacać?


Poznaj wady i zalety

Wielu kierowców nie wie czym się kierować przy zakupie części samochodowych. Zazwyczaj pierwszym pytaniem jakie pada przy zakupie to czy decydujemy się na elementy oryginalne czy zamienniki. Nasz wybór będzie zapewne podyktowany względami finansowymi. Niestety części oryginalne oferowane w autoryzowanych serwisach są bardzo drogie. Decydując się na zamienniki możemy zyskać dobrej jakości części w sporo niższej cenie. Należy podkreślić, że w wielu przypadkach zamienniki są produkowane w tych samych fabrykach co oryginalne elementy. Warto zaznaczyć, że na niektórych częściach nie powinniśmy oszczędzać szczególnie jeśli odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Przy wyborze kierujmy się rozsądkiem, a nie logiem producenta znajdującym się na opakowaniu.
.


Gdzie kupować, by nie przepłacić?

Szukając części samochodowych zawsze sprawdzajmy oferty różnych sprzedawców. Tylko wtedy będziemy mieli porównanie co do ceny danych elementów. Warto też szukać rabatów, dzięki nim możemy zakupić nowe, oryginalne części w bardzo korzystnej cenie. Odwiedźmy sklepy motoryzacyjne w miejscu zamieszkania i sklepy internetowe. Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na zakup części za pośrednictwem sieci. Pamiętajmy jednak, by wybierać tylko zaufane sklepy, które oferują części z pewnego źródła. Kupując w sieci bardzo często możemy uzyskać elementy w cenach hurtowych, a to daje spore oszczędności pozostające w naszym portfelu.


Uważaj na podróbki

Niestety części motoryzacyjnenagminnie podrabiane. Nawet najbardziej czujny kierowca może dać się nabrać elementom do złudzenia przypominającym oryginały. Pamiętajmy, że wygląd to nie wszystko. W przypadku podróbek nie idzie on w parze z jakością, która jest priorytetem gdy chodzi o bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jeśli zależy nam na niskiej cenie wybierajmy legalne zamienniki, a podróbki omijajmy szerokim łukiem. Należy szczególnie podkreślić, że podróbki nie posiadają certyfikatów potwierdzających jakość wykonania. Oszczędności uzyskane na zakupie podróbek będziemy z dużym prawdopodobieństwem musieli wydać na naprawę np. silnika. Na koniec warto wspomnieć o częściach regenerowanych. Niestety regeneracja wielu elementów może okazać się mało opłacalna i nie gwarantować odpowiedniej jakości. Ogromnym plusem części używanych jest ich niska cena, która kusi wielu kierowców. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie elementów używanych sprawdźmy jakość wybranych rozwiązań. Kupując części samochodowe kierujmy się rozsądkiem, a nie jedynie kryterium ceny. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy jest o wiele bardziej ważne od niewielkich oszczędności.

Materiały Partera / E.S.
Tagi: tanie podróbki, nie daj sie nabrać na tanie podróbki
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top