Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Zmywarka czy to się opłaca?
Data dodania: 2015-07-28 20:09:03
Zmywarka czy to się opłaca?
Źródło zdjęcia: Materiały Partnera
Coraz popularniejsza i częściej spotykana w naszych kuchniach jest zmywarka. Kiedyś mycie naczyń po obiedzie było długim i żmudnym rytuałem, na szczęście obecnie wyręczyć nas może w tym maszyna.

Kiedyś zmywanie naczyń było przykrą koniecznością, długie stanie przy kuchennym zlewie zna chyba każda pani domu. Nikt nie chciał przejąć tego przykrego obowiązku. Na szczęście z pomocą przyszła nam technika, obecnie w zmywaniu wyręczyć nasz może maszyna. Jednak pomimo tego dobrodziejstwa wiele pań obawia się, że zmywarka jest droga, a używając jej narazimy się na zbędne koszty związane z dużym zużyciem wody i prądu. W związku z tym wiele osób woli dalej zmywać ręcznie. Czy zmywarka jest kosztowna? Co jest bardziej ekonomiczne zmywanie ręczne czy w zmywarce?


Ile to kosztuje?

Wiele osób obawia się, że zmywarka jako sprzęt kosztuje bardzo dużo i że jej zakup nie zwróci się. Jest to błędne myślenie, ponieważ zmywarkę obecnie możemy nabyć już w cenie około 1000 złotych. Co jak na sprzęt AGD nie jest wygórowaną ceną. Ile zużywa wody? Przeciętnie zmywarka na jeden cykl mycia zużywa od 6-12 litrów wody, podczas gdy w czasie jednej minuty z odkręconego kranu wylewa się 10 litrów wody.
. Zatem łatwo obliczyć, że nawet przy pięciominutowym myciu naczyń pod bieżącą wodą zużywamy 50 litrów wody. Jest to nieporównywalnie więcej niż w przypadku zmywarki. Oczywiście zmywarka oprócz wody zużywa także prąd. Jednak w dzisiejszych czasach nowo wyprodukowane urządzenia są bardzo energooszczędne. Według informacji producentów zmywarka zużywa od 1,1 do 1,6 kWh, zatem w ciągu godzinnego mycia zużywa energii za około 0,55 złotych. Nie jest to wcale wygórowana cena jak za godzinne mycie naczyń. Warto pamiętać także o tym, że wodę do mycia ręcznego też musimy podgrzać. Pozostają jeszcze środki czystości czyli kostki, które musimy zakupić do mycia w zmywarce. Średnio cena jednej kostki to od 0,50 do 0,65 złotych za sztukę. Jak widać mycie w zmywarce nie jest wcale drogie, a wręcz przeciwnie pomaga oszczędzić wodę i energię, a dodatkowo jest bardzo wygodne i oszczędza nasz czas.


Jak i gdzie kupować?

Jeśli decydujemy się na zakup jakiegokolwiek sprzętu AGD lepiej kupować nowy. Kupując w autoryzowanym sklepie nowy sprzęt, zawsze przysługuje nam na niego gwarancja. Standardowo wynosi ona 2 lata, jednak istnieją opcje przedłużenia gwarancji. Jeśli nasza zmywarka w czasie gwarancji ulegnie uszkodzeniu, możemy liczyć na darmową naprawę lub wymianę. Jeśli nasza zmywarka nie ma już gwarancji i musimy naprawić ją na własny koszt to najlepiej będzie jeśli zwrócimy się do autoryzowanego serwisu. Naprawiając jakikolwiek sprzęt najlepiej jest kupować części oryginalne i dobrej jakości, które posiadają gwarancję sprzedającego i producenta. (cytat: http://www.czescisamsung.pl/). Zmywarka nie jest wcale takim drogim sprzętem jak nam mogłoby się początkowo wydawać. Nie tylko cena samej zmywarki jest niewygórowana i przystępna, ale także jej użytkowanie jest o wiele tańsze niż mycie standardowymi, klasycznymi metodami.

Materialy Partnera / E.S.
Tagi: zakup zmywarki, zmywarka, czy zmywarka sie opłaca
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top