Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Jak nie dać się komornikowi - cz I
Data dodania: 2015-11-08 19:43:17
Jak nie dać się komornikowi - cz I
Źródło zdjęcia: facebook komornikstop
Co zrobić gdy komornik dokonał zajęcia niezgodnie z prawem?

Panuje przekonanie, że komornik może wszystko. Jest to prawda ale tylko w części.

Komornik może wejść niemalże do każdego domu w Polsce, który nie ma uzbrojonej ochrony i lokalu nie należącego do instytucji państwowej.

A to pechowy rolnik spod Mławy pożegnał się z luksusowym traktorem, bo sąsiad miał długi, lecz egzekutor wybrał łatwiejszą ofiarę. Innym razem emerytka z Tczewa straciła oszczędności całego życia, bo windykatorowi łatwiej było obrabować konto bezbronnej kobiety, niż ścigać oszustkę używającą fałszywego dowodu osobistego.

W ostatnich czasach krążą już legendy o wyczynach komorników grabieżców, zajmujących wspomniany ciągnik sąsiadowi lub nawet kontrowersyjna sprawa zajęcia kont redakcji jednego z największych tygodników w naszym kraju. Takie przykłady można mnożyć.

Nie zawsze jednak może to zrobić bez konsekwencji. W przypadku wspomnianych ciągników, komornik i jego pracownik ponieśli konsekwencje.

Najczęściej udaje mu się uniknąć odpowiedzialności w przypadku gdy jego ofiarą pada przeciętny obywatel, nie obeznany w przepisach, nie posiadający dużego majątku i będący w szoku po napaści na zdawałoby się mogących czuć się bezpiecznie obywateli w wolnym kraju.

Co zrobić aby nie udało się nieuczciwemu komornikowi uniknąć sprawiedliwości.

Po pierwsze należy poszukać adwokata, prawnika, najlepiej spoza miejsca zamieszkania.
. Czym dalej tym lepiej, ponieważ miejscowe układy są mocne a kruk krukowi oka nie wykole.

Należy wybrać takiego prawnika, który ma doświadczenie w walce z takimi komornikami, którzy wykonują swój zawód niezgodnie z prawem i złożonym ślubowaniem.
Prawnik przypadkowy lub niedoświadczony, napisze dużo różnych pozwów, które nie będą skuteczne. Narazisz się na koszty a komornik uniknie odpowiedzialności.

PAMIĘTAJ!!! Masz tylko 7 dni na napisanie skargi czy innego pisma.

Nie zdawaj się tylko na adwokata. Pomóż mu. Przeczytaj Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 882.
Najlepiej pobrać dokument w pdf-ie ze strony Kancelarii Sejmu, jest najbardziej aktualny
(w google na pozycji 2 wyświetla się jako pdf Akt prawny, data dokumentu 30.09.2015).

Może i ty znajdziesz punkt w którym komornik dopuścił się zaniedbania lub złania przepisów.

I jeszcze jedno, najważniejsze. Pod żadnym pozorem nie wzywaj policji, żeby pomogła ci ochronić twój dobytek. Policja przyjedzie i pomoże komornikowi dokończyć jego czynności, a w twojej obronie nie zrobi nic.

K.A.

Wykorzystano fragment artykułu z forbes.pl "Przed wojną to byli komornicy"
.
Tagi: Komornik zajął ruchomość, nieruchomość, bezprawnie, co zrobić, zajęcie komornicze, niezgodnie z prawem, złodziej, grabieżca
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top