Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 31 marca 2020
Wybierz miasto na mapie
Nie taka windykacja straszna
Data dodania: 2017-08-25 19:50:46
Nie taka windykacja straszna
Źródło zdjęcia: efotogaleria.pl
Problemy finansowe, opóźnienia w splacie rat, windykacja puka drzwi, nie tylko Twoich ale sąsiada równiez. Walcz o spokój swojego miru domowego.

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie finansowe cieszymy się z uzyskanego kredytu dzięki któremu kupimy dom, samochód, telefon z abonamentem czy też spełnimy inne swoje marzenie, zazwyczaj nie myślimy o przykrych konsekwencjach braku spłaty do czasu kiedy ten moment nie nadejdzie....

Kiedy Nasza sytuacja finansowa mocno się pogorszy i nie stac Nas na spłatę rat.
Wtedy należy udac się do danej instytucji wypełnić wniosek o restrukturyzację celem zmniejszenia rat, kosztem tego kroku jest wydłużenie okresu kredytowania.
.

Innym scenariuszem jest sytuacja kiedy całkowicie utraciliśmy źródło dochodu i płatność nawet pomniejszonych rat stanowi dla Nas problem.
Telefony z banku urywają się a my co robimy? Według statystyk większość z Nas ze strachu nie odbiera żadnych nieznanych numerów.

Po pewnym czasie Nasza sprawa trafia do wewnętrznej firmy windykacyjnej, która zasypuje Nas milionem telefonów, smsów, maili...
A my nadal nie odbieramy, nie oddzwaniamy, nie dajemy żadnego znaku życia myśląc, że jakoś to będzie.

Następnym etapem jest wizyta terenowa o której nie zawsze jesteśmy informowani. Takowa wizyta może odbyć się w miejscu zamieszkania, zameldowania lub miejscu pracy.

Firmy windykacyjne bardzo często działają niezgodnie z prawem, wykorzystując niewiedzę dłużnika.

Wysyłają smsy ktorymi próbują zastraszyć, nachodzą sąsiadów próbując tym wzbudzić w Nas poczucie wstydu.

Warto zaznaczyć, że w powyższym przypadku osoba, która dopuściła się takiego zachowania, będzie odpowiadała z artykułu 171 § 5 prawa bankowego, który jasno wskazuje, że osoba, która będąc zobowiązana do zachowania tajemnicy bankowej, ujawnia lub wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę bankową niezgodnie z upoważnieniem określonym w ustawie, podlega grzywnie do 1 000 000 złotych i karze pozbawienia wolności do lat 3.

Zadaniem firmy windykacyjnej przede wszystkim jest zawarcie ugody z dłużnikiem co do spłaty należności więc nie dajmy się zastraszyć. Miejmy świadomość że każde działanie windykatora które jest niezgodne z prawem możemy zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, która stara się chronić konsumentów przed nielegalnymi praktykami.
Firma windykacyjna, która nie przestrzega przepisów prawa, może spodziewać się nałożenia kary.

Pamiętajmy jednak, że unikanie kontaktu z wierzycielem może skutkować wpisaniem Nas do baz dłużników takich jak: BIG, KRD, ERIF.

BT
Tagi: brak spłaty, windykacja, obrona przed, komornikiem, bankiem
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top