Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 18 września 2018
Wybierz miasto na mapie
Koniec z Iskrą
Data dodania: 2017-09-18 14:24:09
Koniec z Iskrą
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Policja wycofuje "Iskry". Kontrowersyjne radary znikną z drogówki.

W polskiej policji „pracuje” 458 mierników Iskra. Rosyjski sprzęt od lat był w ogniu krytyki. Kierowcy zarzucają im fałszowanie pomiarów, nawet o 40 km/h.
. Sami policjanci przyznają, że mierniki są nieprecyzyjne. 

Iskra-1 do pomiaru wykorzystuje falę radiową o częstotliwości nieco ponad 24 GHz. Oznacza to, że emitowany przez nie sygnał nie jest zwartą wiązką, którą można ukierunkować na konkretny samochód, a stożkiem, rozchodzącym się od urządzenia. Wskutek tego wiązka fal w odległości 100-200 metrów ma już średnicę kilkudziesięciu metrów. Jeśli więc drogą porusza się kilka pojazdów na dwóch pasach, powstaje pytanie: którego auta prędkość jest mierzona? Najbliższego czy najszybszego? A może tego największego? W końcu tiry odbijają rozproszoną wiązkę fal radiowych skuteczniej, niż samochody osobowe.

Radarowe mierniki Iskra-1 będą sukcesywnie wycofywane i zastępowane przez nowe urządzenia pomiarowe. Komenda Główna nie podaje, kiedy "suszarki" trafią na złom. Wiele wskazuje na to, że zdecydowana większość zostanie usunięta do końca 2018 roku. 

Źródło: moto.wp

ES
Tagi: iskra, fotoradar, radary
× Z ostatniej chwili! Uwaga, oszuści wysyłają fałszywe faktury ZUS ostrzega! Uważaj na swoje dane "Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon 
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top