Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 22 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Jesienią i zimą tankuj do pełna. Silnik Ci za to podziękuje!
Data dodania: 2017-10-16 20:01:43
Jesienią i zimą tankuj do pełna. Silnik Ci za to podziękuje!
Źródło zdjęcia: facebook#tankowanieauta
Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że zbiornik z małą ilością benzyny lub oleju napędowego to wielkie zagrożenie dla pompy paliwa oraz układu wtryskowego. Nalewając do baku niewielkie ilości paliwa powodujemy, że powietrze które znajduje się w zbiorniku zaczyna się skraplać wodą, a ta doprowadza do pojawienia się korozji.
.


Zanieczyszczone rdzą paliwo dostaje się do pompy paliwa, która jest nim smarowana, w efekcie ją zaciera. Jazda na oparach paliwa sprzyja pojawianiu się wszelkiego rodzaju drobnych zanieczyszczeń.
Większa częstotliwość tankowania zabezpieczy nas nie tylko przed skraplaniem się wody w baku, ale również przed przykrym efektem, jaki nagły przymrozek mógłby wywrzeć na znajdującym się w baku paliwie przejściowym.

Koszty wymiany pompy to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych… Eksperci radzą, by jesienią i zimą tankować samochód już po przekroczeniu połowy baku.

PJ
Tagi: tankowanie do pełna, silnik, jesień, zima
× Z ostatniej chwili! Śmieci komunalne z Niemiec trafiły na Polskie składowiska PolChambers partnerem PAIH EXPO 2018 Wrocław na Międzynarodowych Targach Tursytycznych World Travel Show w Nadarzynie
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top