Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 22 października 2018
Wybierz miasto na mapie
UWAGA! PILNIE POTRZEBNA KREW DLA CHOREGO DZIECKA
Data dodania: 2017-11-05 11:35:06
UWAGA! PILNIE POTRZEBNA KREW DLA CHOREGO DZIECKA
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Na portalach społecznościowych pojawiają się wpisy oraz wiadomości z prośbą o oddawaniu krwi na rzecz chorego dziecka. Nie dajcie się nabrać! To zwykły spam!

„Hej proszę prześlij m dalej do jak największej liczby osób. Potrzebna krew dla dziecka chorego na białaczkę BRh-to bardzo rzadka grupa krwi Kontakt 515 250 700”

Tego typu apel o pomoc od kilku dni miesięcy krąży po sieci.
.  Wiadomość ta rozprzestrzenia się bardzo szybko i krąży w formie łańcuszka. Jak się okazuje, jest to najzwyklejszy spam, nie mający żadnego pokrycia w rzeczywistości. 

W wypadku prawdziwych apeli o krew nie podaje się raczej numeru telefonu. Wystarczy imię i nazwisko osoby potrzebującej krwi oraz nazwa szpitalu, w którym leży. 

Można jednak znaleźć pozytywną rzecz w tym łańcuszku. Grupa krwi BRh, jest rzeczywiście jedną z najrzadszych jakie występują. Jeżeli więc ktoś po przeczytanym apelu udał się do Stacji Krwiodawstwa może być pewien, że oddana krew się nie zmarnuje.

ES
Tagi: potrzebna krew, chore dziecko, spam
× Z ostatniej chwili! Śmieci komunalne z Niemiec trafiły na Polskie składowiska PolChambers partnerem PAIH EXPO 2018 Wrocław na Międzynarodowych Targach Tursytycznych World Travel Show w Nadarzynie
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top