Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 22 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Masowy protest lekarzy
Data dodania: 2017-11-13 10:59:02
Masowy protest lekarzy
Źródło zdjęcia: pixabay
Lekarze odmawiają pracy powyżej 48 godzin, nowy protest będzie bardziej uciążliwy dla pacjentów niż niedawna głodówka rezydentów.

Do protestów nawołują wspólnie: Naczelna Izba Lekarska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Porozumienie Rezydentów. Wszystkie organizacje porozumiały się w piątek.

Będzie to kontynuacja akcji rezydentów, którzy w październiku żądali podniesienia wynagrodzeń oraz zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc.
. PKB.
W kontynuacji protestu chodzi o wypowiadanie klauzuli opt-out, którą lekarze podpisują, żeby móc zgodnie z prawem, pracować ponad 48 godzin tygodniowo. Celem wypowiedzenia klauzuli jest nie tylko wymuszenie nakładów na zdrowie, ale przede wszystkim pokazanie rządowi, że system w obecnej formie po prostu nie działa. Reakcje polityków już się pojawiły. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł skrytykował działania lekarzy, a marszałek senatu wezwał lekarzy do opamiętania.

A.W.

Źródło informacji: gazeta prawna.pl
Tagi: protest lekarzy, ogólnopolski, głodówka rezydentów
× Z ostatniej chwili! Śmieci komunalne z Niemiec trafiły na Polskie składowiska PolChambers partnerem PAIH EXPO 2018 Wrocław na Międzynarodowych Targach Tursytycznych World Travel Show w Nadarzynie
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top