Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 22 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Przemoc w ośrodku prowadzonym przez zakonnice
Data dodania: 2017-11-15 11:34:43
Przemoc w ośrodku prowadzonym przez zakonnice
Źródło zdjęcia: pixabay
Na plecach upośledzonego 15 – latka znaleziono ślady pobicia. Czy w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie podopieczni doświadczają przemocy?

15- letni Emanuel mieszka w Domu Pomocy od prawie trzech lat. Chłopak trafił tam, ponieważ jego matka nie może się nim opiekować. Jej stan zdrowia pogorszył się na tyle, że sama potrzebuje pomocy. Emanuel ma zdiagnozowane ADHD, cierpi na zaburzenia neurologiczne i zniekształcenie kończyn. W DPS-ie , chłopak mieszka na stałe, ale rodzina zabiera go do siebie na każdy weekend. To w domu zauważono ślady pobicia na jego ciele. Znajoma rodziny, Katarzyna Michalak naliczyła na jego ciele 14 pręg.
. Sam długo nie chciał powiedzieć prawdy. Otworzył się przed matką: „ Dobra, powiem mamie, pobili mnie. Nie siostry zakonne, tylko te pracownice”.

Emanuel powiedział także, że był bity kablem od ładowarki, a także, że o tych wydarzeniach powiedział dyrektorce ośrodka. Lekarz, który zobaczył plecy chłopca, kazał zawiadomić policję. Sam podopieczny opowiedział także o przemocy słownej, duszeniu czy rozbieraniu. Zarzuty odpiera Urszula Wadowska, dyrektor DPS, która nie zgadza się, że był bity. Po złożeniu przez rodzinę zawiadomienia na policję, dyrektorka placówki powiadomiła organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe w Chełmnie. Ewa Zawistowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zaprzecza, że potwierdziły się zarzuty o biciu chłopca kablem i jakiekolwiek niepokojące sytuacje. Na razie Emanuel przyjmuje silne leki psychotropowe.

Pod opieką DPS-u w Chełmnie jest prawie 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Urzędy przeprowadzają kontrolę, a prokuratura wszczęła śledztwo.

A.W.

Źródło informacji: wprost.pl
Tagi: przemoc, ośrodek, zakonnice, Chełm
× Z ostatniej chwili! Śmieci komunalne z Niemiec trafiły na Polskie składowiska PolChambers partnerem PAIH EXPO 2018 Wrocław na Międzynarodowych Targach Tursytycznych World Travel Show w Nadarzynie
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top