Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 15 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Pierwszy taki wyrok! Więzienie za oszukanie ZUS
Data dodania: 2017-12-15 12:08:24
Pierwszy taki wyrok! Więzienie za oszukanie ZUS
Źródło zdjęcia: pixabay
Biznesmen trafił na dziesięć miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje gazeta, to pierwszy wyrok skazujący pracodawcę na karę pozbawienia wolności za usiłowanie wyłudzenia zasiłku. Osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok i 500 zł grzywny dostała też pracownica, która zasiłek miała otrzymywać. Chodzi o prawie 90 tys.
. zł świadczenia
dla kobiety, która zaraz po podpisaniu umowy o pracę z wynagrodzeniem wynoszącym 7,5 tys. zł miesięcznie rozchorowała się i poszła na zwolnienie lekarskie. Po kilku miesiącach złożyła wniosek o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego na kolejny rok - czytamy w artykule.

Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzili śledztwo i ustalili, że w rzeczywistości zatrudniona kobieta nie pojawiła się nawet w miejscu pracy, a pracodawca nie zdążył wypłacić jej żadnego wynagrodzenia.

Tym razem ZUS nie ograniczył się do odmowy wypłaty zasiłku, skierował sprawę do prokuratury, która postawiła pracodawcy i zatrudnionej przez niego kobiecie zarzut usiłowania oszustwa. Sąd Rejonowy w Rawiczu uznał oboje za winnych zarzucanych im czynów i skazał - informuje
"Rzeczpospolita".

Źródło informacji: tvn24bis.pl/A.W.
Tagi: wyrok, Rawicz, ZUS, oszustwo
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top