Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 15 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Polski uczeń pobity kastetem...
Data dodania: 2017-12-17 22:07:45
Polski uczeń pobity kastetem...
Źródło zdjęcia: facebook.com/ wbi.onet.pl/
Chłopiec podkreślił, że ostatni atak był najbardziej brutalny, ale nie był jedyny. Koledzy ze szkoły dokuczają mu od dawna.

14-latek, którego tożsamości policja nie podała ze względu na jego dobro, został zaatakowany 4 grudnia 2017 roku przez starszego ucznia w szkole średniej Coatbridge High School, w Szkocji. Chuligan użył kastetu, a za napad na polskiego nastolatka został zawieszony - poinformował wczoraj serwis www.glasgowlive.co.uk.

-" Szkocja jest moim krajem, mam polskie nazwisko i rodziców z Polski, ale mieszkam tu odkąd skończyłem 3 lata. Nic na to nie poradzę, że się tutaj nie urodziłem.
. Dlaczego więc inni mnie z tego powodu maltretują?" - pyta polski uczeń.

Sama napaść oraz późniejsze groźby na portalach społecznościowych spowodowały, że młody Polak nie chce już wracać do swojej szkoły. Rodzice szukają mu innej placówki. Ojciec 14-latka jest wstrząśnięty tą sytuacją.

- "Serce mi się łamie patrząc na zdjęcia zakrwawionego w szkole syna, a tam powinien czuć się bezpiecznie" - powiedział. -" Poza tym mojemu synowi nie udzielono pomocy medycznej, szkoła nie zawiadomiła policji, zadzwoniła natomiast do mnie, abym zabrał syna ze szkoły" - relacjonuje ojciec ucznia.

- "Powiedziałem im, że jestem godzinę jazdy samochodem od szkoły i zapytałem, dlaczego nie zawiadomili policji. Nie usłyszałem odpowiedzi. Jego matka zabrała go do szpitala, gdzie opatrzono mu ranę głowy, z której lała się krew" - cytuje ojca poszkodowanego serwis ww.glasgowlive.co.uk.
Rzecznik North Lanarkshire Council oświadczył: "Potwierdzamy, że atak miał miejsce 4 grudnia 2017 roku. Uczeń został zabrany do gabinetu medycznego, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Zawiadomiono rodziców i policję".

Źródło informacji: wbi.onet.pl/A.W.
Tagi: kastet, pobicie, Szkocja, Polak
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top