Wybierz miasto na mapie
PGE Skra tuż za podium w KMŚ
Data dodania: 2017-12-18 10:02:59
Źródło zdjęcia: facebook.com/pge.skra.belchatow/
W meczu o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra Bełchatów przegrała z Sadą Cruzeiro 0:3.

W porównaniu z półfinałem, w wyjściowej szóstce PGE Skry Milada Ebadipoura zastąpił Nikolay Penchev. Zaczęło się obiecująco, ale wyrównana walka trwała tylko do pierwszej przerwy technicznej. Wtedy Sada odskoczyła bełchatowianom na cztery punkty i to wystarczyło, aby zeszłoroczny zwycięzca rozgrywek kontrolował dalsze wydarzenia na boisku. Bełchatowianom niestety zabrakło argumentów, aby zbliżyć się do Brazylijczyków. Przegrali pierwszą odsłonę wyraźnie, do 19.
.

W drugim secie rywali wciąż nie udało się przełamać. Przy pięciopunktowym prowadzeniu Sady (6:11) Roberto Piazza poprosił o czas i starał się mobilizować swoich graczy, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Niestety nieskończone ataki nie ułatwiły pogoni za rywalem i na drugim czasie Sada tak jak w pierwszym secie, prowadziła bardzo przekonująco (11:16). Włoski trener starał się interweniować i w miejsce Bartosza Bednorza wprowadził Milada Ebadipoura. Bełchatowianom wciąż jednak brakowało zagrywki, bloku, za dużo było błędów, a za mało skończonych kontr i drugą partię rywale wygrali jeszcze wyraźniej 25:18.

Na trzeci set trener Piazza spróbował ustawienia na przyjęciu z Bednorzem i Ebadipourem. Scenariusz jednak podobny był do tego z dwóch wcześniejszych partii - czyli wysokie prowadzenie Sady już w początkowym fragmencie (4:7). Wreszcie pojawiły się bloki na rywalach, ale takich akcji było jednak zbyt mało, a przewaga Sady wciąż rosła i na drugiej przerwie technicznej sięgnęła ośmiu punktów. Tej straty nie udało się już zniwelować. Zeszłoroczni triumfatorzy rozgrywek wygrali ostatecznie trzecią partię do 13 i z turnieju w Polsce wrócą z brązowym medalem.

PGE Skra - Sada Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Bednorz, Kłos, Penchev, Łomacz, Piechocki oraz Romać, Janusz, Ebadipour

Sada: Leal, Evandro, Fillipe, Simon, Isac, Uriarte, Sergio oraz Lucas, Rodrigo, Fernando