Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 15 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Czy trener czołowego klubu świata poprowadzi reprezentację polskich siatkarzy?
Data dodania: 2017-12-18 12:09:15
Czy trener czołowego klubu świata poprowadzi reprezentację polskich siatkarzy?
Źródło zdjęcia: facebook.com/PolskaSiatkowkaOfficial/
Rozgrywane w Polsce klubowe mistrzostwa świata w siatkówce okazały się nie tylko okazją dla polskich zespołów do zmierzenia się z najbardziej wymagającymi rywalami.

W piątek prezes PZPS Jacek Kasprzyk spotkał się w Krakowie z trenerem Sady Cruzeiro – Marcelo Mendezem. Wszystko wskazuje na to, że będzie ósmym kandydatem do objęcia reprezentacji Polski.

PZPS w listopadzie ogłosił, że po zakończeniu kolejnego etapu wyboru selekcjonera pozostało siedmiu kandydatów – sześciu Polaków i jeden trener z zagranicy. Czterech z nich – Piotr Gruszka, Jakub Bednaruk, Robert Prygiel i Michał Gogol – rozmawiało już z komisją, złożoną z przedstawicieli związku. Pozostali – Andrzej Kowal, Mariusz Sordyl i Belg Vital Heynen – czekają na swoją kolej.

Jednak w zakulisowych rozmowach można było usłyszeć, że nie jest to lista zamknięta. Najczęściej przewijał się w nich Mendez, który był już przymierzany do przejęcia schedy po Stephanie Antidze. Ostatecznie wybrano Ferdinando De Giorgiego.
. Włoch został zwolniony po dziesięciu miesiącach, a temat Argentyńczyka powrócił.

Kim jest Marcelo Mendez?
Urodził się w Buenos Aires. Prowadził reprezentację Hiszpanii, a także kluby argentyńskie, włoskie i hiszpańskie. W Sadzie pracuje już dziewiąty sezon. W tym czasie klub z Belo Horizonte pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Brazylii, cztery razy był najlepszy w Ameryce Południowej i trzy razy triumfował w klubowych mistrzostwach świata. W Krakowie miał szansę na czwarty w historii, a trzeci z rzędu tytuł. W półfinale przegrał jednak 0:3 z Zenitem Kazań – najlepszą drużyną Europy.

W piątek, dniu przerwy w KMŚ, znalazł czas, by spotkać się w stolicy Małopolski z przedstawicielami PZPS. Jak napisał nam rzecznik związku Janusz Uznański, spotkanie miało charakter zapoznawczy, ale jednocześnie merytoryczny. Szkoleniowiec wykazał się ogólną wiedzą o polskiej drużynie, choć naturalnie nie tak głęboką, jak polscy szkoleniowcy.

Słabsza orientacja dotyczy szczególnie młodzieży, która zdobyła w lipcu mistrzostwo świata juniorów, a ma być wprowadzana do seniorskiej drużyny. Wolą Mendeza jest wypełnienie kontraktu z obecnym klubem, który według informacji "Przeglądu Sportowego" obowiązuje do końca sezonu 2018/2019. Z pewnością będzie to jeden z ważniejszych punktów przyszłych rozmów.

Kiedy poznamy nowego selekcjonera?
Argentyńczyk ma do 20 grudnia przesłać analizę reprezentacji Polski i koncepcję pracy z kadrą. Po tym okaże się, czy zostanie jeszcze raz zaproszony do Polski. Do końca roku ma przebywać w Europie, więc z ewentualnym przyjazdem nie będzie miał problemu.

Wobec tego ogłoszenie nowego selekcjonera, zapowiadane początkowo na końcówkę 2017 roku, najprawdopodobniej się opóźni do początku przyszłego roku.sport.tvp.pl/AG
Tagi: trener, reprezentacja, Polska, siatkówka,
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top