Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 15 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Ostatnie dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych
Data dodania: 2017-12-27 11:50:13
Ostatnie dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych
Źródło zdjęcia: facebook.com/ se.pl/
Została już tylko jedna szansa, aby załapać się na dopłatę do lokalu mieszkaniowego w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych".

Doświadczenia z 2016 i 2017 r. pokazują, że dostępne pieniądze kończyły się w ciągu kilku dni od uruchomienia nowej puli środków. Tym razem pieniądze mogą skończyć się jeszcze szybciej. Ostatnia pula dopłat ruszy 2 stycznia, ale nie wszyscy mają realną szansę na wsparcie. Rządowy program wygasa na początku przyszłego roku, ale do rozdysponowania zostało 381 mln złotych.
. Ponieważ program zostanie wygaszony w 2018 r., dofinansowanie będzie mogło objąć tylko taką nieruchomość, której budowa zostanie zakończona w tym samym roku, kiedy to musi zostać wypłacona dopłata.

Można także wybrać już ukończoną inwestycję, ponieważ do programu kwalifikują się zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Jest o co walczyć, ponieważ do zgarnięcia czeka od 10 do 35 proc. wartości nieruchomości. Jednak nie każdy lokal kwalifikuje się do programu. Aby mieć pewność, że dofinansowanie zostanie udzielone, warto dokładnie przestudiować prospekt informacyjny oraz umowę.

Już teraz trzeba przygotować się do złożenia niezbędnych dokumentów, ponieważ o przyznaniu wsparcia będzie decydować kolejność zgłoszeń. Należy podpisać przedwstępną umowę sprzedaży, ewentualnie umowę deweloperską, przygotować dokumenty niezbędne do udzielenia kredytu i naszykować wnioski o kredyt tak, aby w styczniu nie było przykrych niespodzianek.

Źródło informacji: se.pl/A.W.
Tagi: dopłaty, mieszkanie, rządowy program
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top