Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Piątek, 14 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Teraz będzie trudniej rozliczyć się z fiskusem!
Data dodania: 2018-01-05 09:41:32
Teraz będzie trudniej rozliczyć się z fiskusem!
Źródło zdjęcia: facebook.com/ : innpoland.pl/
Skończyły się czasy, kiedy można było rozliczać się ze swoich dochodów za pośrednictwem pracodawcy i przy pomocy formularzy PIT-12 oraz PIT-40.

Do końca 2017 roku, kto nie chciał się samodzielnie rozliczać z fiskusem, za pomocą formularza PIT-12 zobowiązywał swojego pracodawcę do wypełnienia deklaracji podatkowej PIT-40. Były to częste sytuacje w przypadku osób nie korzystających z ulg i odliczeń oraz nie rozliczających się wspólnie z małżonkiem. Teraz jednak oba te formularze znikną, a zastąpi je procedura, którą wielu z nas zapewne uzna za bardziej czasochłonną.

PIT-12 skutkował odesłaniem przez pracodawcę, wypełnionego i gotowego do zaniesienia do US formularza PIT-40 i to w szybkim terminie: do końca lutego.
. Potencjalny zwrot podatku miał trafić na konto podatnika nie później niż w trzy miesiące od wypełnienia formularza PIT-40.

Jakie są zagrożenia?

Przesłanie PIT-WZ będzie skutkować bardziej skomplikowaną procedurą – najwcześniej do 15 marca na wskazany przez podatnika adres e-mail będzie przychodzić wstępnie wypełniony PIT-37. Podatnik będzie musiał go odszukać w poczcie (oby nie wpadł do spamu i aby skrzynka nie była przepełniona!...) i skontrolować poprawność umieszczonych w nim danych samodzielnie. Co oznacza, że o kilka tygodni przesuwa się też termin zwrotu podatku.

Źródło informacji: innpoland.pl/A.W.
Tagi: fiskus, podatek, PIT
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top