Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 23 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Reprezentacja Polski nie zagra na mundialu
Data dodania: 2018-01-15 13:14:12
Reprezentacja Polski nie zagra na mundialu
Źródło zdjęcia: facebook.com/PilkaReczna.SportoweFakty/
Reprezentacja Polski straciła szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które rozegrane zostaną na parkietach w Niemczech i Danii. W meczu, którego stawką był awans do kolejnej fazy eliminacji, drużyna Piotra Przybeckiego tylko zremisowała z Portugalią 27:27 (13:15) i to nasi rywale - dzięki lepszemu bilansowi bramek - zagrają w czerwcowych barażach o mundial.

Fatalna postawa Biało-Czerwonych w eliminacjach toczących się właśnie w Chorwacji mistrzostw Europy miała podwójne konsekwencje. Po pierwsze Polaków zabrakło w europejskiej elicie pierwszy raz od 2000 roku. Po drugie - grę o mundial musieli zaczynać od najwcześniejszej fazy.
. Stąd egzotyczni rywale - Kosowo i Cypr. Oba spotkania drużyna Przybeckiego wygrała zdecydowanie (odpowiednio 30:19 i 46:13), ale prawdziwym testem miało być starcie z Portugalią.

To była bardzo trudna sytuacja, bowiem nawet remis nie dawał nam awansu. I niestety z tej sytuacji nie udało się wyjść zwycięsko. Wprawdzie w ostatniej minucie rzut Kamila Krygiera zapewnił wyrównanie, ale na zdobycie zwycięskiej bramki zabrakło czasu. Inna sprawa, że Polacy nie zrobili nic, by w ciągu ostatnich 30 sekund przejąć piłkę, którą Portugalczycy spokojnie rozgrywali aż do końca meczu.

Jeszcze niedawno byłoby to nie do pomyślenia, ale realia się zmieniły i delikatnym faworytem byli gospodarze, którzy wyczuli szansę na pierwszy awans na wielki turniej od 2006 roku. Co by dużo nie mówić - od dłuższego czasu świetnie spisują się u siebie, a w niedzielę, ze względu na lepszy bilans bramek, satysfakcjonował ich remis. W ciągu ostatnich trzech lat przed własną publicznością Portugalczycy przegrali tylko trzy razy, za każdym razem nieznacznie (z Węgrami, Niemcami i Rumunią).

Portugalia - Polska 27:27 (15:13)

Awans do kolejnej fazy eliminacji MŚ: Portugalia

Polska: Adam Morawski, Piotr Wyszomirski, Sławomir Szmal - Tomasz Gębala 6, Rafał Przybylski 5, Piotr Chrapkowski 4, Arkadiusz Moryto 3, Łukasz Gierak 3, Kamil Syprzak 2, Przemysław Krajewski 2, Michał Daszek 1, Kamil Krieger 1, Adrian Nogowski, Paweł Genda, Patryk Walczak, Maciej Gębala,

Najwięcej bramek dla Portugalii: Gilberto Duarte 6, Pedro Portela 6, Alexis Borges 4.

ONET SPORT/AG
Tagi: szczypiorniści, piłka, ręczna, kadra, reprezentacja, Polska, Przybecki,
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Gminy mogą ubiegać się o granty na szkolenia z podnoszenia kompetencji cyfrowych Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż Nagroda IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top