Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Piątek, 14 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Bez sprzątania, bez ślubu, bez sensu
Data dodania: 2018-01-18 10:11:26
Bez sprzątania, bez ślubu, bez sensu
Źródło zdjęcia: facebook.com/wiadomosci.wp.pl
Ks. Mieczysław Bizior, proboszcz parafii w Kraczkowej (woj. podkarpackie) wygłosił kazanie, o którym mówią dziś media ogólnopolskie.

To była wyjątkowa msza. Proboszcz w  bardzo szczery sposób przekazał wnioski po minionej kolędzie. Powiedział miedzy innymi, że parafianie: "chowają się przed nim za firankami", nie płacą organiście albo ich dzieci "tłuką się na ambonie, jak w galerii handlowej". Dalej było jeszcze lepiej…

– „Powrócił jak bumerang temat sprzątaczki. Ja mówię, że nie stać was na sprzątaczkę, bo jeśli kościelnemu było trudno spotkać człowieka do tej godności, to boję się, czy to jest wykonalne” – słychać na nagraniu z mszy. –„Wasza duma, godność nie pozwoli wam zatrudnić się jako sprzątaczka.
. Po drugie, nie stać nas finansowo” – dodał ksiądz. Problemy postanowił rozwiązać niekonwencjonalnie.
Według księdza Biziora, kwestia sprzątania jest "totalnie lekceważona", czego dowodem ma być fakt, że "z 10 czytanych rodzin, przyszły 3 osoby". – I dlatego będzie uszczelniany ten temat i nawracanie na wiarę chrześcijańską, którzy się obijają – stwierdził. Od "teraz" więc ksiądz będzie "odkładać" posługi takie jak chrzest, ślub czy bierzmowanie. – Gorzej z pogrzebem – zauważył. Jedna z parafianek, pani Agnieszka, odważyła się skomentować sprawę.

„Co prawda odroczenie udzielenia sakramentu nie jest tym samym, co jego odmowa, ale jako parafianie mamy poważne wątpliwości, czy takie postępowanie przystoi osobie duchownej, która jest szafarzem sakramentów świętych” – mówi pani Agnieszka w rozmowie z portalem lancut.gada.pl. Podkreśla też, że parafianie chętnie zapłacą sprzątaczce, ale "proboszcz nie chce o tym słyszeć". – „Prosimy o nagłośnienie postępowania proboszcza parafii Kraczkowa, który mając wielu wpływowych przyjaciół czuje się bezkarny, poniża swoich parafian i nie szanuje ich. Przykładów lekceważenia i szyderstw głoszonych prosto z ambony pod adresem parafian jest wiele” – apeluje kobieta.

Źródło informacji:wiadomosci.wp.pl/A.W.
Tagi: parafia, ksiądz, sakrament
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top