Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Piątek, 14 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Czy Kubica wróci do F1 ?
Data dodania: 2018-01-19 09:00:49
Czy Kubica wróci do F1 ?
Źródło zdjęcia: Facebook Robert Kubica
Robert Kubica został we wtorek ogłoszony rezerwowym kierowcą Williamsa. - Będzie miał wystarczająco dużo okazji, by udowodnić, że jest w stanie powrócić do Formuły 1 w kolejnym sezonie - powiedział były kierowca F1 Karun Chandhok, cytowany przez portal "Autosport.com".

Robert Kubica w ubiegłym roku brał udział w dwóch oficjalnych testach na torze. Najpierw na Węgrzech w barwach Renault, a potem w Abu Zabi jako kierowca Williamsa. Francuzi nie zdecydowali się podpisać umowy z Polakiem i wybrali Carlosa Sainza Juniora. Ekipa z Grove także nie postawiła na Kubicę, wybierając Siergieja Sirotkina. Polak został jednak kierowcą testowym i rozwojowym Williamsa.
.

Swój głos w tej sprawie zabrał Karun Chandhok, były kierowca F1. - To wstyd, że nie dostał miejsca w wyścigu, ale wydaje mi się, że dostał sporo okazji, aby udowodnić, że zasługuje na miejsce w Formule 1 - powiedział Chandhok, cytowany przez "Autosport".

- Wielu kierowców nie miało takich okazji, aby dwa zespoły mogły ich przetestować. Kubica mógł udowodnić, że jest zdolny do ścigania. Nie sądzę, że może mówić, że nie miał szansy na ocenę - stwierdził były kierowca F1. - Znam Roberta całkiem dobrze. Jest świetnym człowiekiem, a w jego szczytowym momencie przed wypadkiem był absolutnie genialny, ale rzeczywistość jest taka, że zespoły nie mogą zatrudniać kierowców w oparciu o przeszłość. Muszą zatrudniać kierowców w oparciu o uch sytuację i obecne wyniki - dodał.

- Szkoda Roberta, że mu się nie udało, ale będzie miał wystarczająco dużo okazji, by udowodnić, że jest w stanie powrócić do Formuły 1 w kolejnym sezonie - zakończył.

Nieco inaczej podchodzi do tego Gary Anderson, były dyrektor techniczny zespołu Jordan. - Wierzę w jego talent. Nie sądzę, że można po prostu wejść do bolidu i dobrze zaprezentować się testach F1 - stwierdził. Dodał również, że największą rolę w sprawie Kubicy odegrała sytuacja finansowa. - Niestety, myślę, że przegrał z powodu sponsora. Nie był w stanie wnieść wymaganych pieniędzy - zakończył Anderson.ONET SPORT/AG
Tagi: Rober_Kubica, powrót, Formuła1, F1,
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top