Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Wtorek, 31 marca 2020
Wybierz miasto na mapie
Polska, wiatr przewracał ciężarówki
Data dodania: 2018-01-19 11:04:39
Polska, wiatr przewracał ciężarówki
Źródło zdjęcia: facebook.com/ tvn24.pl/
Orkan Fryderyka porywa ludzi, zrywa dachy.

W większości regionów kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia. Na krajowej trójce między Legnicą a Jaworem silny wiatr przewrócił ciężarówkę. Z samochodu wyciekło paliwo. Kierowca ciężarówki Władysław Marcjanek powiedział w rozmowie z TVN24, że zatrzymał samochód w okolicach jaworskiego cmentarza, bo nie chciał w takich warunkach pogodowych kontynuować jazdy. Z relacji mężczyzny wynika jednak, że miejscowa policja, grożąc mu mandatem, kazała odjechać.

Jak dodawał, ruszył i po kilku kilometrach wiatr przewrócił ciężarówkę.
. "Poczułem, że auto zaczęło się kiwać" - Wiatr wiał mocno. Naprawdę. Jechałem może 30/40. To wszystko jest zarejestrowane w tachografie, wszystko można sprawdzić. Jechałem powoli z myślą dojechania tylko na strefę do Legnicy żeby stanąć, bo już nie miałem gdzie - relacjonował kierowca. - W tym miejscu gdzie akurat byłem to tak mocno zawiało, że poczułem normalnie, że auto zaczęło się kiwać - mówił. Jak tłumaczył, miał zapięte pasy i dzięki temu nic mu się nie stało. - Wyszedłem z auta. Szkoda tylko taka, że uszkodzone auto, uszkodzony towar” - podsumował. W Europie orkan Fryderyka spowodował już śmierć co najmniej ośmiu osób - pięciu w Niemczech, dwóch w Holandii i jednej w Belgii.

Źródło informacji: tvn24.pl/A.W.
Tagi: orkan, Fryderyka, ostrzeżenia
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top