Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Piątek, 14 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
„Nasz Nowy Dom” nie wszystkim pomoże
Data dodania: 2018-01-19 12:02:47
„Nasz Nowy Dom” nie wszystkim pomoże
Źródło zdjęcia: facebook.com/gloswojewodzki.pl/
Podczas selekcji wiele wniosków zostaje odrzuconych!

Oto kilka powodów, o których opowiedziała „Gazecie Wyborczej” Katarzyna Dowbor:

„Pierwszy wydaje się dość prozaiczny. – Rodziny zgłaszają się same, albo sąsiad, kuzynka, znajomi, pomoc społeczna czy ksiądz. Niestety bardzo wiele wniosków jest odrzucanych ze względu na brak – co u nas nagminne – przeprowadzonych spraw spadkowych. Rodzina jest super, chcemy pomóc, ale nie możemy”– opowiedziała Dowbor.

Są też inne powody. Twórcy programu "Nasz Nowy Dom" z góry eliminują tych potencjalnych bohaterów, którzy byli karani.
. Poza tym "pilnują, by nie wchodzić w rodziny z problemem alkoholowym".

– „Co z tego, że zrobimy to dla dzieci, skoro matka czy ojciec piją i za chwilę nasza praca zostanie zniweczona. Nie wyremontujemy też domu, który ma powierzchnię 500 metrów kwadratowych, bo nas nie stać” – zaznaczyła dziennikarka.

Mimo że program cieszy się sporą popularnością, to - jak zaznaczyła Dowbor – musi mierzyć się z różnego rodzaju zarzutami. Problemem okazało się np. porównanie z amerykańskim "Home Makeover".

– „Amerykański program polega na tym, że burzą domy i stawiają je od nowa, tyle że te domy są ogromne. (…) Przez ten amerykański program mieliśmy trochę kłopotów, pojawił się artykuł, że ludzi nie stać na utrzymanie nowych domów, ponadto nie mają pieniędzy na zapłacenie podatku od wzbogacenia. Internauci nie zrozumieli, że chodzi o amerykański program, i atakowali nas, że zostawiamy nasze rodziny z kłopotem „– powiedziała dziennikarka.


Źródło informacji: gloswojewodzki.pl/A.W.
Tagi: Katarzyna Dowbor, Nasz Nowy Dom, selekcja
× Z ostatniej chwili! Nauczyciele informują - Proszę poszukać sobie opiekunki UWAGA! Nadciąga Marielou! Konferencja prasowa pod hasłem: „ZWIĄZKOWE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA MINISTER ZALEWSKIEJ”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top