Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 19 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
UWAGA! Fałszywe zbiórki!
Data dodania: 2018-01-28 15:32:13
UWAGA! Fałszywe zbiórki!
Źródło zdjęcia: Facebook/ Tomek Czapkins Mackiewicz
Rodzina Tomasza Mackiewicza przeżywa dramat. W Internecie przeprowadzane są dwie zbiórki na rzecz wdowy po Mackiewiczu i ich trójki dzieci. Pojawiły się także konta założone przez oszustów.

Jedną z akcji prowadzi Masha Gordon, która w piątek rozpoczęła zbiórkę na rzecz ratowania uwięzionych pod Nanga Parbat Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza. Niezbędna kwota została zebrana, a teraz na tym samym koncie prowadzona jest zbiórka na rzecz najbliższych Mackiewicza, którego - w przeciwieństwie do Revol - nie udało się uratować.
.

"Proszę, proszę, proszę kontynuować wpłaty na rzecz żony Tomka - Ani - i trójki ich dzieci. Jesteśmy zdruzgotani, że ekipa ratunkowa nie była w stanie mu pomóc. Osobiście poręczę za wszystkie pieniądze wpłacone za pomocą publicznie udostępnionego profilu" - napisała Gordon.

Drugą zbiórkę prowadzi siostra Mackiewicza, Małgorzata Sulikowska, która pierwotnie została założona przed wyjazdem himalaisty na Nanga Parbat.

Niestety pojawiły się profile podszywające się pod zweryfikowane zbiórki. Przestrzega przed tym Fundacja Kukuczki.
"Szanowni Państwo, pojawiły się serwisy internetowe podszywające się pod Fundację Kukuczki, zbierające pieniądze dla rodziny Tomasza Mackiewicza. Informujemy, że w chwili obecnej Fundacja nie prowadzi takiej zbiórki. Prosimy o ostrożność. Dziękujemy Fanom za natychmiastowe reakcje i zwrócenie uwagi na ten problem" - czytamy na profilu fundacji na Facebooku.

Onet.pl / ES
Tagi: Tomasz Mackiewicz, zbiórki, góry
× Z ostatniej chwili! Program 55. edycji Jazzu nad Odrą Stop przemocy New Delhi zbiera śmiertelne żniwo
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top