Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Sobota, 23 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Odwołanie prezesa Zawady?
Data dodania: 2018-03-26 09:56:23
Odwołanie prezesa Zawady?
Źródło zdjęcia: UM Bełchatów
W tym tygodniu najprawdopodobniej, ma się odbyć posiedzenie Rady Nadzorczej PGE GiEK S.A.

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, jednym z najważniejszych punktów posiedzenia rady ma być odwołanie prezesa lub również innych członków zarządu za wyjątkiem przedstawiciela wybranego przez załogę, którym jest Andrzej Kopertowski.

Miejsce Zawady miałby zająć Andrzej Piotrkowski wiceminister energii odwołany przez premiera Morawieckiego 12 marca. Andrzej Piotrowski ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Był wykładowcą Instytutu Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.
Od 1997 roku pełnił obowiązki dyrektora do spraw strategii Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha, gdzie zajmował się mechanizmami rynku i strategii rozwoju branży telekomunikacyjnej, więc wydaje się kandydatem bardzo merytorycznym na to stanowisko.
.

Jak donoszą źródła, podjęte zostały próby obrony prezesa Zawady przed jego odwołaniem przez kilku lokalnych posłów z nim związanych, między innymi z Radomska, Pajęczna i Bełchatowa. Ponoć szukali oni poparcia wśród posłów, zbierając podpisy w sejmie na liście osób opowiadających się za pozostawieniem go na stanowisku.

Zawada został powołany na prezesa w grudniu 2015, zaraz po objęciu fotela premiera przez Beatę Szydło. Wówczas PGE podlegało pod ministra skarbu, którym wtedy był Dawid Jackiewicz. Jackiewicz został odwołany, a jego funkcje przejął minister Henryk Kowalczyk, który zlikwidował ministerstwo skarbu, a PGE zostało podporządkowane nowo utworzonemu ministerstwu energii.

Przypomnijmy, że Zawada był na słynnym już spotkaniu w starostwie z Misiewiczem w celu nakłonienia radnych PO do głosowania za odwołaniem wicestarosty Gryczki.

Na tym spotkaniu podobno byli również starosta Wyczachowski, poseł Kubiak, Agnieszka Wysocka, poseł Milczanowska i Zawada.

Efektem tego spotkania było oskarżenie Misiewicza, za to, że proponował radnym powiatowym wysokie stanowiska w PGE, w zamian za właściwe głosowanie. Przed spotkaniem w starostwie Misiewicz miał spotkać się w Gigantach Mocy z częścią radnych powiatowych i miejskich PiS, między innymi z radnym powiatu K. Rybakiem i radnym miejskim Zdzisławem Markiewiczem.
Kiedy okazało się ze jest za mało radnych do wygrania głosowania i nie mają większości do odwołania Gryczki, to wówczas grupa ta udała się do starostwa by pozyskać jeszcze innych radnych.

Mieli zamiar przy pomocy radnych Plusa i PO dokonać zerwania koalicji z Ziemią Bełchatowską. Jednak ich zamiary się nie powiodły, a które to starania, pamiętamy, kontynuował szef okręgu piotrkowskiego PiS Antoni Macierewicz.

Czy nowym prezesem PGE GiEK S.A. będzie Andrzej Piotrowski, mamy nadzieję przekonać się wkrótce.

GW
Tagi: Odwołanie prezesa, PGE GiEK S.A., Zawada, Piotrkowski
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Gminy mogą ubiegać się o granty na szkolenia z podnoszenia kompetencji cyfrowych Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż Nagroda IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top