Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Czwartek, 23 maja 2019
Wybierz miasto na mapie
Choking game - kolejna śmiertelnie niebezpieczna "zabawa" nastolatków
Data dodania: 2018-05-16 12:38:45
Choking game - kolejna śmiertelnie niebezpieczna "zabawa" nastolatków
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Choking game - kolejna śmiertelnie niebezpieczna "zabawa" nastolatków.

Rodzice, bądźcie czujni! Choking game - kolejna śmiertelnie niebezpieczna "zabawa" nastolatków.

Choking game to w wolnym tłumaczeniu zabawa w podduszanie. Śmiertelna zabawa polega na celowym odcinaniu sobie dopływu tlenu do organizmu na różne sposoby.
. Nastolatkowie obwiązują sobie szyję przeróżnymi przedmiotami: sznurówkami, paskami, linami, a także przykładają do ust worki foliowe lub poduszki. Niektórzy robią to nawet gołymi rękoma! Takie działanie może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w mózgu, a nawet do śmierci.

Po co w ogóle nastolatkowie próbują tej gry?

Ich celem jest osiągnięcie chwilowego stanu euforii i chwilowej utraty świadomości, która jest skutkiem odcięcia dopływu tlenu do mózgu. Niestety, ta "zabawa" bardzo łatwo może skończyć się tragicznie. W kulminacyjnym momencie nastolatek nie jest już bowiem w stanie przywrócić sobie dopływu tlenu, doprowadzając tym samym do śmierci. Człowiek nie jest w stanie w sposób kontrolowany pozbawić swojego mózgu tlenu tak, by nie narażać się na utratę życia lub zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by rodzice uświadomili swoim dzieciom, że choking game to śmiertelnie niebezpieczna gra!

Źródło: nto.pl

ES
Tagi: Choking game, śmiertelna zabawa, nastolatki, podduszanie
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione Poszukiwana Iwona P. z 1,5 roczną córeczką
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top