Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Środa, 17 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Wspólne listy na lewicy. Marta Lempart kandydatką na prezydentkę Wrocławia
Data dodania: 2018-08-03 14:31:16
Wspólne listy na lewicy. Marta Lempart kandydatką na prezydentkę Wrocławia
Źródło zdjęcia: Facebook / Marta Lempart
Wrocław dla Wszystkich wystartuje w wyborach do wrocławskiej rady miejskiej. W skład komitetu wchodzą działaczki i działacze Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, partii Razem, Kultury Równości, wrocławskiego Komitetu Obrony Demokracji oraz wrocławskich rad osiedli. Kandydatką komitetu na stanowisko prezydentki Wrocławia jest Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a kandydatem na wiceprezydenta Wojciech Browarny z partii Razem. Na czwartkowej konferencji prasowej podkreślano potrzebę zapewnienia mieszkankom i mieszkańcom Wrocławia możliwości wyboru.

– Obecna frekwencja w wyborach samorządowych wynosi niewiele ponad 30%. Kluczową siłą, która może to zmienić, są angażujące się obywatelki i obywatele. To my jesteśmy siłą, która zdecyduje o frekwencji, a więc o wyniku tych wyborów. To my mamy potrzebną wrażliwość i możliwość dotarcia do ludzi, którzy mówią, że nie
mają na kogo głosować. Którzy nie wierzą, że ich głos cokolwiek znaczy.
. Bo my jesteśmy prawdziwi. Bo wiele i wielu z nas kiedyś myślało tak samo. A walka o samorząd jest kolejnym wielkim obywatelskim projektem, po obronie Sądu Najwyższego – podkreślała Marta Lempart.

Listy komitetu są wstępnie ustalone. Znajdzie się na nich około 65% kobiet (na tyle maksymalnie pozwalają obowiązujące w Polsce parytety).
Niedługo porozumienie przedstawi program, który będzie skupiać się na uwzględnieniu potrzeb wszystkich mieszkanek i mieszkańców Wrocławia.

– Od kilku kadencji Wrocławiem rządzi prawica. Czujemy, że w najbliższych wyborach to się może nie zmienić, bo będzie kandydować albo prawica, albo skrajna prawica, dlatego powołujemy to porozumienie, żeby dać szansę wyborcom o poglądach centro-lewicowych – tłumaczy Wojciech Browarny. – Chcemy się zająć problemami mieszkaniowymi. Wrocław musi wiedzieć, jakie ma zasoby mieszkań socjalnych i komunalnych, bo obowiązkiem miasta jest zapewnienie dachu nad głową także niebogatym ludziom. Wrocław musi zająć się też komunikacją publiczną, bo to jest komunikacja dla wszystkich, a nie tylko dla uprzywilejowanych. Wrocław chwali się, że jest stolicą kultury, ale do tej pory była to kultura wielkich i drogich eventów, a 
nam zależy na tym, żeby była to kultura zdemokratyzowana na ulicy, podwórku, w dzielnicy, dostępna dla wszystkich – zapowiada Browarny.

– Najważniejsze, by rada miejska Wrocławia nie wyglądała jak obecny sejm: skrajna prawica, prawica i prawica udająca centrum. Nie możemy do tego dopuścić we Wrocławiu. Oczywiście będę kandydować na prezydentkę, natomiast nasz komitet idzie jako grupa, a ja nie jestem osobą, która prowadzi, a osobą, która wspiera ten wspaniały, oddolny, obywatelski ruch. W nic nie wierzę tak mocno, jak w siłę obywatelską. Czas na nas, czas na wymianę pokoleniową we wrocławskiej radzie miasta – zakończyła Marta Lempart.


KWW Wrocław dla wszystkich / Materiały prasowe
Tagi: Marta Lempart, KWW Wrocław dla wszystkich, kandydatka, prezydent
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione Poszukiwana Iwona P. z 1,5 roczną córeczką
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top