Ogólnopolski Portal Informacyjny. Portale regionalne BAI.
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Poniedziałek, 06 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Mistrzostwa Polski w Bełchatowie - PROGRAM
Data dodania: 2018-09-17 12:28:02
Mistrzostwa Polski w Bełchatowie - PROGRAM
Mistrzostwa Polski w Bełchatowie - PROGRAM Mistrzostwa Polski w Bełchatowie - PROGRAM Mistrzostwa Polski w Bełchatowie - PROGRAM
Źródło zdjęcia: PCS Bełchatów
Już w najbliższy weekend - 22 i 23 września – stadion Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie będzie areną PZLA Mistrzostw Polski U16 - Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego. To sportowa impreza, jakiej jeszcze w Bełchatowie nie było. O medale mistrzostw Polski rywalizować będą lekkoatleci do 16. roku życia. Po raz pierwszy nowy stadion PCS będzie gościł zawody tej rangi.

Dwudniowe mistrzostwa rozpoczną się w sobotę 22 września o godz. 13. Wtedy zaplanowane jest uroczyste otwarcie mistrzostw.
. Zmagania sportowe rozpocznie konkurs rzutu młotem kobiet, a chwilę później rozpoczną się konkursy skoku o tyczce mężczyzn i skoku w dal kobiet. Pierwszy dzień zawodów zakończy się po godz. 18 biegiem na 2000m mężczyzn. W niedzielę zawody rozpoczną się o godz. 10 od rzutu młotem mężczyzn. Mistrzostwa zakończy po godz. 15 finał płotkarzy. W sumie podczas dwóch dni rozdanych zostanie 30 kompletów medali, których wzór nawiązuje do konturów granic powiatu bełchatowskiego.

Ambasadorką mistrzostw jest Aleksandra Gaworska wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, podwójna medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400m.

- Bardzo się cieszę, że w końcu w moim rodzinnym mieście odbędzie się impreza na taką skalę - mówi halowa wicemistrzyni świata i brązowa medalistka mistrzostw świata na otwartym stadionie w sztafecie 4x400 m. - Bełchatów bardzo długo na to czekał. Nie wiemy, ale być może wśród tych, którzy tutaj przyjadą będą przyszli olimpijczycy. Zachęcam do kibicowania, to będzie weekend wielu pozytywnych emocji i dobrej energii - podkreśla Aleksandra Gaworska.

Mistrzostwa przeprowadzone będą w formule "event presentation", czyli podobnej jak na największych zawodach lekkoatletycznych, co ma uatrakcyjnić ich oglądanie dla kibiców.

Powyżej minutowy program Mistrzostw.

Aktualizacja programu po zamknięciu zgłoszeń i weryfikacji liczby uczestników w poszczególnych konkurencjach.

PCS / JR
Tagi: mistrzostwa, PZLA Mistrzostw Polski U16, Bełchatów
Najczęściej czytane
× Z ostatniej chwili! Czy nadeszła zmiana systemu polityczno-ekonomicznego na ziemi? Z ostatniej chwili. Poszukiwany Michał 22-latka i jej dziecko odnalezione
CZYTAJ WIĘCEJ
go to top